VAPE'S KNOWLEDGE, پاد سیستم, پاد ماد, مقایسه, ویپ

تفاوت ویپ و سیگار

برای شروع اگر در مورد ساختار ویپ اطلاعی ندارید بهتر است در بخش وبلاگ ها مطلب ویپ چیست؟ را مطالعه فرمایید و بعد به ادامه مطالعه این مطلب برگردید.

ابتدا باید تحقیقات انجام گرفته از وزارت بهداشت انگلستان در مورد مزیت های استفاده از ویپ در مقابل سیگار را بررسی کنیم .اگرچه ویپ ها دارای نیکوتین هستند اما در ویپ ها دیگر خبری از مواد شیمیایی مضر و سمی داخل سیگارهای تنباکویی مانند کربن مونوکسید و آرسنیک و سرب نیست.

بر اساس گزارشی که ITV NEWS متخصص های حوزه بهداشت افراد بعد از انجام  تحقیقات انجام گرفته از تاثیرات مثبت ویپ روی افرادی که سیگار مصرف می کردند روی 181 نفر که سیگار مصرف میکردند این آزمایش صورت گرفت که از اولین تحقیقاتی بوده است که در مورد مصرف ویپ مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدا افراد سوالنامه هایی را تکمیل و نمونه هایی از سیستم تنفسی و بزاق و ادرار خود را در اختیار متخصصین قرار دادند و به این نتیجه رسیدن که افرادی که از ویپ استفاده میکنند ، اثرات سمی و شیمیایی سرطان زا مشاهده نشد .

افرادی که هم از سیگار تنباکویی و سیگار های الکترونیکی در ترک سیگار با ویپ همزمان استفاده میکنند همچنان مواد سمی خطرناک را وارد بدن و ریه های خود می کنند.

بر اساس تحقیقات بالا در مورد ویپ ،فرد مواد شیمیایی سمی و مضر کمتری نسبت استعمال سیگار به بدن خود وارد کرده اند و این نتایج یافته ها و تحقیقات مرکز بهداشت انگلستان را نیز تایید کرد که اعلام می کرد ویپ ها  95 درصد کم خطر تر از سیگارهای سنتی هستند.

در مورد تحقیقات انجام شده روی ویپ ها مطالب و منابع مختلفی وجود دارد که شما میتواند با جستجو در اینترنت به آنها دسترسی پیدا کرده و مطالعه فرمایید و ما در اینجا برای طولانی تر نشدن این مطلب به خلاصه بالا بسنده میکنیم.

اما در مورد تفاوت ها اساسی ویپ و سیگار میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ویپ ها بر خلاف سیگار دود تولید نکرده و بخار تولید میکنند.
  • در ویپ عمل تبخیر و در سیگار سوختن انجام میشود.
  • مایعی که در ویپ تبخیر میشود(جویس) گلیسیرین گیاهی بوده و به همین دلیل انتخاب این مایع و اطمینان از اصل بودن آن از اهمیت زیادی برخوردار است.(برای اطلاع بیشتر میتوانید مطلب جویس چست؟ را مطالعه فرمایید)
  • بو و دود سیگار ناخوشایند و ماندگار است در حالی که بخار حاصل از ویپ رایحه ی خوشایندی داشته و ماندگاری ندارد.
  • سیگار و قلیان خاکستر و دردسر خاص خود را داشته در حالی که ویپ ها استفاده آسانی دارند و خاکستری ایجاد نمی کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *